Ana Sayfa

Üsküdar Fethi Paşa Korusu adres, harita ve ulaşım

Üsküdar Fethi Paşa Korusu nerede diyenler için Üsküdar Fethi Paşa Korusu adresi, ulaşım bilgileri ve haritadaki yeri burada yer almaktadır.

Üsküdar Fethi Paşa Korusu Adres ve İletişim bilgileri: Adres: Kuzguncuk Mah. Paşa Limanı Cad. Nacak Sk. No:6 / Üsküdar, Telefon:444 10 34, www.ibb.gov.tr

İstanbul Büyükşehir Belediyesince işletilen Fethi Paşa Sosyal tesisleri yüzlerce bitki ve ağaç türlerinin yer aldığı, boğaz ve kız kulesi manzarası eşliğinde yürüyüş, yemek ve dinlenme imkanı sunan bir tesistir. Anadolu yakasının bu güzide mekanı, Sultantepe semtinin İstanbul Boğazını gören sırtlarından başlayıp, Kuzguncuk Tepesi ve Paşalimanı’nın üst kısımlarına kadar uzanmaktadır. Fethi paşa’da Ergüvanlar, yeşil çam ağaçları, kuş sesleri ile doğal ve nostaljik bir mekan arayanlar için ideal bir ortam sunulmaktadır. Peki Fethi Paşa Korusuna nasıl gidilir?
Fethi Paşa sosyal tesislerine ulaşım için Boğaziçi köprüsü Beylerbeyi kavşağından çıkış yaparak, Paşa Limanı caddesi boyunca ilerleyebilirsiniz. Kuzguncuk iskelesini müteakiben Nacak sokaktan giriş yapabilirsiniz. Üsküdar tarafından gelirken Üsküdar iskelesi ve Paşa Limanı caddesini takip etmelisiniz. İETT Paşalimanı durağından geçen 15 Beykoz-Üsküdar, 15K Kirazlıtepe Üsküdar vb. Üsküdar otobüsleri de kullanılabilir.


"Üsküdar Fethi Paşa Korusu adres, harita ve ulaşım" konusuna yorum gönderebilirsiniz