Ana Sayfa

Diyanet Ahmet Hamdi Akseki Camii nerede, adres-harita ve ulaşım

Diyanet Ahmet Hamdi Akseki Camii nerede diyenler için Diyanet Ahmet Hamdi Akseki Camii adresi ve haritadaki yeri burada yer almaktadır.

Diyanet Ahmet Hamdi Akseki Camii Adres ve İletişim bilgileri: Adres: Üniversiteler Mahallesi Dumlupınar Bulvarı (Eskişehir yolu 9. km.) Çankaya Ankara, Telefon:0312 295 70 00 (DİB), www.diyanet.gov.tr

Ahmet Hamdi Akseki Camii nerede? Ankara’nın en modern camilerinden biri olan Diyanet işleri başkanlığı Ahmet Hamdi Akseki Camii, Eskişehir yolu 9. km.de Bilkent kavşağında bulunmaktadır. Camiye ulaşım için şehir merkezinden gelenler Eskişehir yolu yani Dumlupınar Bulvarı’nı kullanarak, Bilkent kavşağının köprüye varmadan önceki sağ yol ayrımına girmelidirler. Toplu taşıma ile nasıl gidilir diyorsanız Çayyolu metrosu Bilkent durağını veya Eskişehir yolu-Bakanlıklar otobüs (Koru sitesi, ümitköy, sincan, fatih vs.) dolmuşları kullanabilirsiniz.

Peki Ahmet Hamdi Akseki kimdir? 1947-1951 yılları arasında Diyanet İşleri Başkanlığı görevini ifa eden Ahmet Hamdi Akseki Cumhuriyet döneminin mühim İslam alimlerindendir.


"Diyanet Ahmet Hamdi Akseki Camii nerede, adres-harita ve ulaşım" yazısına 3 yorum yapılmıştır.

 1. Elif dedi ki:

  Selamunaleykum,
  twitter uezeri cocuklar icin duezenlemis oldugunuz oyun alani icin Allah razi olsun, fevkalade duesuenuelmues. Boeyle alanlari insAllah her camiide goermek muemkuen olur, amin.

  Saygilarimla,
  Elif

 2. fevziye dedi ki:

  Allah razı olsun emeği geçen herkesten en yakın zamanda ziyaret etmek istiyorum Allah nasip ederse

 3. ömer cizmeci dedi ki:

  03.08.2013 tarihinde Kadir Gecesi münasebiti ile camide ibadet yapma imkanı buldum. Yapanlardan ve emeği geçen hekesten ALLAH razı olsun. Bu mükemmel eserin düzen konusundaki eksikliklerini dile getirmek istiyorum. Erek ve bayanlar iç iç bir şekilde ibadet etmekte ve bir düzensizlik söz konusu olduğunu gördüm, bu konuda lütfen bir düzen getirilmesi, beylerin ve hanımların bir birlerini namaz kılarken görmeyecek şekilde önlemler alınmasını, cami içerisinde ayakkabı ve diğer ayaklarına giydikleri şeylerle dolaşılmaması, bu konuda diğer dinimizin emrettiği cami ve namaz kılma kurallarına uyulması gerektiği konularda uyarı levhaları asılmasını diler hepinize salamlar sunarım. ALLAH’a emanet olun.


"Diyanet Ahmet Hamdi Akseki Camii nerede, adres-harita ve ulaşım" konusuna yorum gönderebilirsiniz