Ana Sayfa

İstanbul Eyüp Sultan Camii Haritası, Adres

İstanbul Eyüp Sultan Camii İstanbul’un en önemli camiilerinden biri olup ziyaretçilere yüksek derecede manevi hazlar sunmaktadır. Camiinin tarihteki önemi ve müslümanlar için ifade ettiği değerler ile caminin mimari güzelliğinin birleşiminden oluşan kutsi hava ziyaretçilerin bu muhteşem camiide geçirdikleri vakitten son derece faydalı bir şekilde istifade etmesini sağlamaktadır. İstanbul Eyüp Sultan Camii’nin haritası aşağıda yer almaktadır.

Fâtih Sultan Mehmed tarafından İstanbul’un fethi sonrasında yaptırılan Eyüp Sultan Camii medrese, aşhane, imaret, hamamla türbeden oluşan bir külliye şeklindedir. Osmanlı tarihi boyunca mübarek gün ve gecelerde mevlid okunan ve padişahların kılıç kuşandığı Cami, haliç kıyısında İstanbul’un Eyüp ilçesinde yer almaktadır. Sahabe-i Kiram’dan Ebu Eyyûb el-Ensari Hazretlerinin (ki Peygamber Efendimizi Medine’de evinde misafir etmiştir) türbesinin bulunduğu mekanın yakınında Necip Fazıl Kısakürek’in de mezarının bulunduğu Eyüp mezarlığı bulunmaktadır.

İstanbul Eyüp Sultan Camii adresi ise şöyledir: Eyüp Sultan Camii 34050 Eyüp Merkez Mh. Eyüp Istanbul Türkiye

İstanbul Eyüp Sultan Camiine nasıl gidilirin cevabı ise: Eminönünü merkez alırsanız eğer Eminönün’den kalkan 99 veya 99A otobüsleri İstanbul Eyüp Sultan Camii’sinin önünde durur.


"İstanbul Eyüp Sultan Camii Haritası, Adres" yazısına 1 yorum yapılmıştır.

  1. Talha dedi ki:

    Teşekkür ederim. Sade ve anlaşılabilir. Takip edeceğim sizi.


"İstanbul Eyüp Sultan Camii Haritası, Adres" konusuna yorum gönderebilirsiniz