Ana Sayfa

Darıca Hayvanat Bahçesi nerede, adresi, haritası

Darıca Hayvanat Bahçesi nerede, haritada göster diyenler için Darıca Hayvanat Bahçesi adresi ve haritadaki yeri burada yer almaktadır.

Darıca Hayvanat Bahçesi haritası:

Darıca Hayvanat Bahçesi Adres ve İletişim bilgileri: Adres: Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı Tuzla Cad N:15 – 41870 Darıca Kocaeli, Darıca Hayvanat Bahçesi Telefon:0212 265 99 65, internet sitesi: www.farukyalcinzoo.com

Darıca hayvanat bahçesi nerede? Kocaeli’nin Darıca ilçesine yakın bir konumda bulunan Darıca Hayvanat Bahçesi, hem İstanbul’a hem de Kocaeli’ne ortalama bir saat mesafededir. Darıca Hayvanat Bahçesine nasıl gidilir diyorsanız buraya bakabilirsiniz.

0-4 yaş gurubunun ücretsiz gezebildiği Darıca Hayvanat Bahçesi ücretleri 10-15 TL arasıdır. Dilerseniz üye olarak yıl boyu sınırsız gezebilirsiniz. Darıca Hayvanat Bahçesi ziyaret saatleri 09:00 (açılış), 19:00 (kapanış) şeklinde olup park hava kararana değin gezilebilmektedir.

Doğa ve hayvanseverliği ile tanınan ünlü işadamı Faruk Yalçın’ın adını taşıyan Darıca Hayvanat Bahçesi 1993 yılında hayata geçirilmiş ve yıllar boyu geliştirilmeye devam edilmiştir. 80 dönüm arazi üzerine kurulu Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı 200 türde 2000 hayvanın ve 400’ü aşkın bir çoğu egzotik bitki çeşidinin bir arada görülebildiği Türkiyenin ender mekanlarından birisidir. Hayvanat bahçesi, özellikle geleceğimiz olan çocuklara çevre bilinci kazandırıp hoşça vakit geçirmekten başka öğrenme imkanı sunan bir kültür merkezini andırır.


"Darıca Hayvanat Bahçesi nerede, adresi, haritası" yazısına 1 yorum yapılmıştır.

  1. faruk dedi ki:

    Selam. Ben izmitten gelicen sabah 9 aksam 7 ye ziyarete acikmis herhalde buna hafta sonu dahilmi? Cumartesi pazar ben pazar gunu planlıyorum da?


"Darıca Hayvanat Bahçesi nerede, adresi, haritası" konusuna yorum gönderebilirsiniz