Ana Sayfa

Darıca Hayvanat Bahçesine nasıl gidilir? (Trenle, Otobüsle)

Darıca hayvanat bahçesine nasıl gidilir? diyenler için harita eşliğinde yol tarifi burada bulunmaktadır.

Darıca Hayvanat Bahçesi Adresi: Tuzla Cad No:15 – 41870 Darıca Kocaeli, Tel: 0212 265 99 65, web: www.farukyalcinzoo.com

Park giriş ücretleri ve ziyaret saatleri burada yer almaktadır.

Darıca Hayvanat Bahçesine ulaşım: Özel aracınız ile Darıca hayvanat bahçesine gitmek isterseniz, TEM veya E-5 yolunu kullanabilirsiniz. TEM otoyolu Çayırova gişelerinden çıkış yaptıktan sonra Bayramoğlu tabelalarını takip etmelisiniz. Yolun ilerleyen kısmında Hayvanat bahçesi ve Bayramoğluna giden yollar kavşakta tabela ile birbirinden ayrılacaktır, yönlendirmeleri izleyiniz. E-5 yolunda ise Çayırova sonrası Bayramoğlu’na doğru sağa girilir. Aynı şekilde ilerde yer alan kavşakta hayvanat bahçesi yolu sola doğru ayrılmaktadır.

Darıca Hayvanat Bahçesine trenle nasıl gidilir? İstanbul’dan Darıca Hayvanat Bahçesine gitmek isterseniz, Haydarpaşa-Gebze banliyö trenine binip, Osmangazi istasyonunda inmelisiniz. İstasyondan 501 no’lu dolmuşa binerek, parkın yan sokağından 3 dakikalık bir yürüyüş sonrasında yolculuğunuz nihayete erecektir.

Dolmuş-Otobüs kullanmak isterseniz Harem-Gebze minibüslerine binip Çayıroğlu McDonald’s da ininiz. 501 no’lu minibüs sizi hayvanat bahçesine ulaştıracaktır.

Kocaeli’nden geliyorsanız İzmit-Gebze yönünde giden “yeni” otobüslere binerek parka ulaşabilirsiniz.


"Darıca Hayvanat Bahçesine nasıl gidilir? (Trenle, Otobüsle)" konusuna yorum gönderebilirsiniz