Ana Sayfa

Ankara Hamamönü nerede, Altındağ Hamam önüne nasıl gidilir?

Ankara Altındağ Hamamönü nerede diyenlere Altındağ Hamamönü adresi ve haritadaki konumu burada belirtilmektedir.

Altındağ Hamamönü Adresi ve İletişim bilgileri:
Adres: Hacettepe Mah. Talatpaşa Bulvarı Ulus Altındağ, Telefon:(0312) 507 00 00 (Altındağ Belediyesi), www.altindag.bel.tr

Ankara’nın tarihi mekanlarından olan Hamam önü, pek çok sosyal etkinliğe ev sahipliği yapan bir kültür merkezi hüviyetinde, Tarihi Karacabey Hamamı yakınındadır. Hamamönü’nde restore edilmiş eski konaklar, tarihi camiler (Taceddin Camii, Hacı Musa Camii, Karacabey Camii, Sarıkadi Camii, Mehmet Çelebi Camii, Hacı İlyas Camii), müzeler (Mehmet Akif Ersoy’un evi, Mehmet Akif Ersoy Edebiyat Kütüphanesi Müzesi), kültür ve eğlence mekanları, Sanat Sokağı Konakları, heykel-resim-seramik atölyeleri, El ürünleri ve Gıda Pazarı ve Hamamönü Meydanı Saat Kulesi bulunmaktadır. Peki Hamamönüne nasıl gidilir?

Altındağ Hamamönü’ne ulaşım için Ankara metrosu veya otobüs-dolmuşlar ile ulaştığınız Sıhhıye’den uzun ve yokuş yukarı bir yürüyüş ile veya Sıhhiye, Ulus ve Kızılay’dan geçerek Talatpaşa Bulvarı’na giden otobüs ve dolmuşları (Ege Mah., Kusunlar, vs. veya Siteler tarafından Doğantepe, Karapürçek, vs.) kullanabilirsiniz. Özel aracınız ile İstanbul yolu (FSM Bulvarı)-Hipodrum caddesi bağlantısı, Eskişehir yolu-Konya yolu (Mevlana Bulvarı)-Hipodrum caddesi kesişiminden ulaşım mümkündür.


"Ankara Hamamönü nerede, Altındağ Hamam önüne nasıl gidilir?" konusuna yorum gönderebilirsiniz