Ana Sayfa

Yedigöller nerede, Bolu Yedigöllere Nasıl Gidilir?

Tabiat harikası Yedigöller milli parkı nerede ve Yedigöllere nasıl gidilir diyenler için harita eşliğinde aydınlatıcı bilgilere burada yer almaktadır.

Yedigöller Adres ve İletişim bilgileri: Adres: Yedigöller Yolu, Bolu; www.milliparklar.gov.tr

Özellikle sonbaharda kırmızı, sarı, turuncu ve yeşilin en güzel tonlarını bulabileceğiniz, yaprak hışırtıları eşliğinde yürüyebileceğiniz Yedigöller Milli Parkı ender bir doğa güzelliğidir. Peki Yedigöller nerede? Yedigöller Bolu ilimiz sınırları içerisinde Bolu merkeze 42 km uzaklıkta yer almaktadır. Peki Yedigöllere nasıl gidilir?

Yedigöller’e ulaşım için farklı alternatifler bulunmaktadır. Ankara istikametinden gelenler için bunlardan ilki Ankara-İstanbul Otoyolu Bolu (Doğu) çıkışı sonrası, D100 Ankara-İstanbul yoluna geçip Oğuldoruk yoluna sapmaktır. Diğer alternatif ise Mengen-Zonguldak istikametinde ilerleyen D750 yolu’ndan Yedigöller yoluna Yeniçağa-Mengen-Yazıcık veya Devrek-Yazıcık üzerinden dönmektir. İstanbul yönünden geliyorsanız Ankara-İstanbul otoyolu Bolu (Batı) gişesinden, D100’e geçip Şehitler Caddesi-Dodurga caddesi istikametinde kuzey yönünde ilerlemelisiniz.


"Yedigöller nerede, Bolu Yedigöllere Nasıl Gidilir?" konusuna yorum gönderebilirsiniz