Ana Sayfa

Santral İstanbul ve Enerji Müzesi nerede, adres-harita

Santral İstanbul ve Enerji Müzesi nerede, haritada göster diyenler için Bilgi Üniversitesi Santral İstanbul adresi ve haritadaki yeri burada yer almaktadır.

Santral İstanbul haritası:

Santral İstanbul Adres ve İletişim bilgileri: Adres: Eski Silahtarağa Elektrik Santralı Kazım Karabekir Cad. No: 2 Eyüp 34060 İstanbul, Santral İstanbul Telefon:0212 311 78 78 / 78 09(müze), 311 78 22 (sergi), internet sitesi: www.santralistanbul.org

Osmanlı devletinin son zamanlarından 1983 yılına kadar faaliyette bulunan Silahtarağa Elektrik Santralının korunarak kültürel ve sanatsal etkinliklere ev sahipliği yapan bir mekana dönüştürülmesi ile hayata geçirilen Santral İstanbul sergi, festival, lansman, konferans ve açık hava aktivitelerine ev sahipliği yapmaktadır. Santralistanbul bünyesinde Enerji Müzesi, sergi ve kültürel etkinliklerin gerçekleştirildiği Ana Galeri binası, Krek tiyatrosu ve sergi alanlarını içeren Galeri 1 binası, eski santralın tamirhane ve deposundan dönüştürülmüş yeme-içme ve eğlence mekanları Tamirane ve Otto Santral bulunmaktadır. Santralatölye’de ise çocuk, genç ve yetişkinlere yönelik, bilim, sanat, teknoloji ve kültürel içerikli eğitim atölyeleri yer almaktadır. Peki Santralistanbul nerededir?

Santral İstanbul, Kağıthane ve Alibeyköy derelerinin Haliç’te buluştuğu noktada, Silahtar’da yer almaktadır. Peki Santral İstanbul ve Enerji müzesine nasıl gidilir?

Santral istanbul ulaşım: Taksim Atatürk Kültür Merkezi önünden santralistanbul’a pazar günü ve resmi tatil günleri hariç her gün ücretsiz servis imkanı bulunmaktadır.

Özel araçla Beşiktaş ve Taksim’den santralistanbul’a gelmek için, Bomonti-Dolmabahçe Tüneli ile Piyalepaşa-Kağıthane Tüneli’nden yararlanılabilir. santralistanbul’da 600 araç kapasiteli otopark mevcuttur. Toplu taşıma yoluyla Bilgi Üniversitesi ve Silahtar o-durakları ile Eminönü, Şişli ve Taksim yönünden santralistanbul’a ulaşılabilir. Deniz yoluyla ise Üsküdar-Karaköy-Eminönü-Eyüp arasında hizmet veren İDO Haliç Hattı’nı kullanarak Sütlüce ya da Eyüp İskelesi’nden santralistanbul’a ulaşmak mümkündür.


"Santral İstanbul ve Enerji Müzesi nerede, adres-harita" konusuna yorum gönderebilirsiniz