Ana Sayfa

Darıca nerede, nereye bağlı? Darıcaya nasıl gidilir?

Darıca nerede, hangi ilin ilçesi, Darıcaya nasıl gidilir diyorsanız, harita eşliğinde Darıca hakkında bazı bilgiler burada yer almaktadır.

Darıca haritası:


Darıca nerede? Darıca nereye bağlı? Darıca Kocaeli ilimizin bir ilçesidir ve İzmit körfezi başlangıcında yer almaktadır.

Darıca’ya nasıl gidilir? Kurtköy Sabiha Gökçen Havalimanı’na 10 km. ve İstanbul’a 25 km mesafedeki Darıcaya D-100 ve TEM otoyollarından başka tren ve deniz yoluyla da ulaşabilirsiniz. İstanbul’dan Şifa mahallesi – Darıca otobüs hattı ile Darıca’ya ulaşım mümkündür. İzmitten Darıca –İzmit feribot seferlerlerine katılabilir veya Darıca – İzmit otobüs hattını kullanabilirsiniz.

Darıca’da gezilebilecek yerler: 16 km.lik sahile sahip olan Darıcada yeşilliklerde nefes alabilir, turizm-spor ve kültür merkezlerinde faaliyetlere katılabilirsiniz. Kocaeli’nin Çamlıcası olarak adlandırılan Sancaktepe’de güneşin batısını izleyebilir, sahil boyu geniş bir arazideki Dudayev parkını gezebilir ve Darıca Hayvanat Bahçesi ve Botanik parkında keyifli anlar geçirebilirsiniz.


"Darıca nerede, nereye bağlı? Darıcaya nasıl gidilir?" konusuna yorum gönderebilirsiniz