Ana Sayfa

Ankara YHT Garı nerede, adres, ulaşım

TCDD Ankara Yüksek Hızlı Tren Garı nerede, haritada göster diyenler için Ankara YHT Garı adresi ve haritadaki yeri burada yer almaktadır.

Ankara YHT Garı Adres ve İletişim bilgileri: Adres: Celal Bayar Bulvarı No:55 Eti Mahallesi, 06570 Çankaya/Ankara, Telefon:444 8233 (TCDD YHT Bilet Çağrı Merkezi)

235 milyon dolar proje bedelli, yap işlet devret modeli ile hayata geçirilen Ankara Yüksek Hızlı Tren Garı 19 yıl boyunca özel sektör eliyle işletilecektir. Tarihi Ankara Garının yanına inşa edilen YHT garından günde 50 bin yolcunun yararlanması beklenmektedir. 3 peronda aynı anda 12 YHT setinin yanaşabileceği 6 demiryolu hattının bulunduğu yaklaşık 200 bin metrekarelik 8 katlı Ankara YHT Gar Kompleksinde AVM, 134 odalı otel, toplam 910 araçlık otopark, yeme-içme alanı ve ofisler bulunmaktadır.

Peki TCDD Ankara Garı yanında yer alan YHT Ankara Garına nasıl gidilir? Başkentray, Ankaray ve Keçiören metroları ile entegre olarak düşünülmüş YHT Garına ulaşım için Mevlana Bulvarı (Konya yolu, Samsun), İstanbul yolu Hipodrum Caddesi veya Ankara bulvarı tarafından Celal Bayar Bulvarına ulaşmanız yeterlidir. YHT Garı Anadolu (eski Tandoğan) meydanına yürüme mesafesinde olup Sıhhıye’den dolmuşla birkaç dakika uzaklıktadır.


"Ankara YHT Garı nerede, adres, ulaşım" konusuna yorum gönderebilirsiniz