Ana Sayfa

İzmir’deki Yat Limanları

İzmir’deki Yat Limanları hakkında özet bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

İzmir Ege Bölgesinde yatçılığın parlayan yıldızı olmaya aday bir şehridir. Bu nedenle yakın gelecekte İzmir’de yeni pek çok marina açılması beklenmektedir. Peki mevcut durumda İzmir’de yat limanları nerelerde var?

Burada İzmir’deki yat limanları ve denizde ve karada bağlama kapasiteleri yer almaktadır.

İzmir Çeşme’de bulunan Dalyanköy yat limanı sadece denizde 100 yat bağlama kapasiteli bir limandır. İzmir Çeşme’de Setur Altınyunus Marina 90+60 yat bağlama kapasiteli küçük bir yat limanıdır. İzmir Çeşme’de bulunan Alaçatı Yat Limanı ise 250+70 yat kapasitesi ile orta büyüklükte bir yat limanıdır. İzmir Çeşme’nin gözde diğer bir yat limanı ise 400+100 kapasiteli Çeşme Marina’dır.

İzmir Seferihisar’a yakın bir konumda bulunan Sığacık Yat Limanı (Teos Marina) 480+200 yat bağlama kapasitelidir. Bunlardan başka İzmir Foça’da bulunan ve sadece denizde 75 yat bağlama kapasiteli Eski Foça Yat yanaşma yeri ile İzmir merkez’de İnciraltı mevkisindeki 70+60 yat bağlama kapasiteli Levent Marina da bir diğer alternatifiniz. Sezon döneminde yaşanan yoğunluk nedeniyle balıkçı barınaklarına da kimi yatların demir attığı da gözlemlenmektedir.


"İzmir’deki Yat Limanları" konusuna yorum gönderebilirsiniz