Ana Sayfa

Adalar’a nasıl gidilir? Adalar ulaşım

Adalar nerede ve Adalar’a nasıl gidilir diyenler için harita eşliğinde Adalar’a ulaşım hakkında bilgiler burada yer almaktadır.

Adalar haritası:

Adalar Belediyesi Adres ve İletişim bilgileri: Adres: ALTINORDU CAD. NO: 21 BÜYÜKADA / İSTANBUL, Adalar belediyesi telefon:0 216 382 3 382, internet sitesi: www.adalar.bel.tr

Adalar’a nasıl gidilir? Adalar ulaşım: Adalar’a gitmek için İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) işletmesi, Mavi Marmara Ada vapurları (www.mavimarmara.net), Kabataş, Bostancı veya Kadıköy’den Şehir Hattı vapurları veya Şehir hattı iskelelerinden Deniz Taksi ile (444 44 98) yolculuk yapabilirsiniz.

İDO-Adalar vapur ve motor seferleri, yanında tarifeli hızlı gemiler ile sağlanmaktadır. Kabataş veya Bostancı’dan yapılan seferler sırası ile adalara uğrayan seferler halinde veya direk olarak Büyükada şeklinde olabilmektedir. Kabataş-Kadıköy-Kınalıada-Burgazada-Heybeliada-Büyükada şeklindeki vapur seferleri bir buçuk saati aşarken deniz otobüsü ile Kabataş-Büyükada seferi yarım saat kadar sürmektedir. İDO seferlerinde akbil veya jeton kullanabilirsiniz.

Şehir hatları (www.sehirhatlari.com.tr) ise Avrupa yakasından Kabataş iskelesinden veya Anadolu yakasından Kadıköy’den Kınalıada, Burgazada, Heybeliada, Büyükada seferlerini yapmaktadır.

Adalar nerede? Adalar Marmara Denizinde İstanbul Anadolu yakasına yakın bir konumda bulunmaktadır. Büyükada’nın Kabataş’a uzaklığı 21 km, Bostancıya 9 ve Kartal’a ise 5,5 kilometre kadardır.


"Adalar’a nasıl gidilir? Adalar ulaşım" konusuna yorum gönderebilirsiniz